W szczególności istotny jest na pewno błonnik.

Kłopoty z tarczycą, takie jak na przykład hashimoto, są częstym utrapieniem dziewczyn. W hashimoto dieta przede wszystkim polega na ograniczeniu określonych produktów które mogą zaszkodzić osobie chorej oraz dodatkowo dodaniu do diety chorej takowych, które będą korzystnie wpływać na hormon tarczycy. Właściwie jak musi wyglądać dieta chorej borykającej się z hashimoto?
W szczególności istotny jest na pewno błonnik. Dieta w hashimoto zakłada wręcz zwiększoną dwukrotnie dawkę błonnika, niż w diecie osoby zdrowej. Kluczowym powodem jest spowolniona praca jelit wywołana chorobą. Błonnik nie tylko znakomicie wspomaga pracę jelit, ale również usuwa toksyny z organizmu. Bardzo bogatym źródłem błonnika są przykładowo produkty pełnoziarniste, kiełki, banany, jabłka.
Odpowiednia dieta w hashimoto powinna również zawierać dużo goitrogenów, wpływających korzystnie na cały układ odpornościowy.
Bo dużo chorych osób cierpi równocześnie na nietolerancję laktozy, dlatego obowiązkowo trzeba uważać właśnie na ten składnik. Lepiej będzie ograniczyć wszystkie produkty nabiałowe tj. białe sery czy też mleko, żeby uniknąć przykrych kłopotów z żołądkiem. Jednakże powinny spożywać inne wyroby które zawierają białko, tj. mięso czy jajka.
Dieta przy tym schorzeniu zabrania jedzenia wyrobów które zawierają gluten czy soję.

Zobacz: dieta w hashimoto