Ubezpieczenie dziecka w szkole jak i przedszkolu od niechcianych wypadków.

Ubezpieczenie malucha w przedszkolu a także ubezpieczenie pociechy w szkole od niechcianych wypadków nie jest obowiązkowe. Szkoła nie może nakazać, żeby opiekun ubezpieczył swoje dzieci. To rodzic decyduje, czy zechce ubezpieczyć swoje własne pociechy, czy też nie. Jeśli jednakże opiekun zdecyduje się ubezpieczyć własne dziecko stanie przed kłopotem, czy ubezpieczyć swoje dziecko w placówce szkolno-edukacyjnej, czy gdzieś poza szkołą (we własnym zakresie w Gronie Ubezpieczeń, lub z pośredniczeniem agenta ubezpieczeniowego).

Poniżej będziemy przyglądać się każdej z tych opcji a ponadto wskażemy na wady a także plusy wszystkich rozwiązań. Ubezpieczenie od tragicznych wypadków pokrywa co do reguły efekty wypadku. Przykładowo można podać moment, w którym pociecha podczas przerwy upada na podłogę i łamie sobie rękę. Wówczas rodzic takiego dziecka będzie mógł dochodzić wypłaty rekompensaty od zakładu ubezpieczeń. Jednakże o tym czy ostatecznie zakład ubezpieczeń wypłaci odszkodowanie a także w jakiej wysokości zdecydują wszystkie warunki ubezpieczenia (dalej jako: owu), na jakich zostało podpisane ubezpieczenie.

Dlatego tak istotne jest, aby przed podpisaniem ubezpieczenia za pośrednictwem szkoły, lub agenta ubezpieczeniowego albo od razu w firmie ubezpieczeniowej, opiekun dokładnie przestudiował wszelkie warunki owu. To tam odszuka odpowiedź: – od jakich wypadków dziecko jest ubezpieczone – co będzie zadość uczynione (czy jedynie uszczerbek na zdrowiu, czy może będzie miał miejsce także zwrot wszelkich kosztów hospitalizacji a dodatkowo będą przyznane usługi nadplanowe jak na przykład umówienie wizyty u lekarza, sesja psychologiczna, transport medyczny) – jak wysokie dostanie zadośćuczynienie w sytuacji gdy dojdzie do tragedii

Ze względu na to tak bardzo istotne jest dokładne przeanalizowanie wszelkich warunków owu, bez względu na to gdzie ubezpieczenie będzie podpisane, aby w przyszłości nie być zaskoczonym wielkością przyznanego odszkodowania albo brakiem zgody na wypłatę odszkodowania, w momencie gdy dane zdarzenie nie było objęte ochroną ubezpieczeniową.

Zobacz: ubezpieczenie dziecka w szkole