Nowoczesne obrazy to temat rzeka.

Obrazy nowoczesne to niewątpliwie temat rzeka. Dzisiejsi artyści wolą obrazy abstrakcyjne, odchodzące od prawdziwego wyglądu przestrzeni, która nas otacza. Świetną alternatywą dla klasycznego malarstwa są fotografie a ponadto tzw. obrazy malowane na szkle. Co będzie najlepszym rozwiązaniem dla salonu? Obraz do salonu powinien spełniać parę istotnych wymogów. Przede wszystkim powinien pasować do niego pod kątem tematycznym.

Sugerując się tematyką tego typu obrazu trzeba uwzględnić wystrój całej aranżacji wnętrza. Bez wątpienia powinien również kolorystycznie pasować do naszych mebli a dodatkowo pozostałych dodatków. Rozmiar obrazu zależy przede wszystkim od wymiarów ścianki która reprezentuje nasz salon. Z reguły szerokość obrazu mieści się w szerokości sofy która stanowi główne centrum aranżacji. Oczywiście nie jest to natomiast reguła. Bardzo długa a także ładna panorama górska prezentuje się także świetnie co bardzo duży obraz w formie kwadratu.

Nowoczesne obrazy pokazują abstrakcyjnie namalowane, odrealnione kształty kreujące nieznaną rzeczywistość. Inspirowane kształtami roślinności, zwierząt i kwiatów, oryginalne kompozycje wprowadzają do naszych wnętrz ruch oraz niepowtarzalnie przykuwają uwagę domowników i gości nas odwiedzających. Takie oryginalne centrum naszego pokoju dziennego obrazuje nowoczesny nurt aranżacyjny. Znakomitą alternatywą dla różnego typu kompozycji są z pewnością obrazy malowane na szkle. Zrobione z bardzo grubego, akrylowego szkła, tafle pokrywane są fotografiami różnych krajobrazów, roślin i zwierząt.

Pięknie błyszcząca powierzchnia szkła prezentuje się niewiarygodnie nowocześnie oraz stylowo. Widoczne przez szklaną powierzchnię barwy fotografii są bardzo intensywne i ożywione. Krajobrazy które malowane są na szklanych obrazach o rozmiarach 1:1 powodują złudzenie realistycznych kadrów pełnych przestrzeni. Realnie rysująca się perspektywa wprowadza do wnętrza przestrzeń oraz powietrze.

Niewątpliwie najbardziej nowoczesnym obrazem do naszego salonu jest szklany obraz który podzielony jest na kilka oddzielnych detali. Przeróżnej wielkości kwadratowe i prostokątne kadry, będące faktycznie częściami tej samej fotografii, przyciągają naszą uwagę. Taki piękny obraz może obrazować pejzaż górski, las, kwiaty albo zupełnie abstrakcyjny obraz. Jeśli jednakże chcemy urządzić swój pokój dzienny po swojemu, pomijając wszystkie aktualne nurty malarstwa oraz aranżacji wnętrz, niewątpliwie warto pomyśleć o nabyciu antyramy, która pomieści parę fotografii, które sami wykonaliśmy. Mogą na przykład to być zdjęcia natury albo fotografie rodzinne, które zawsze miło będą przez nas kojarzone i wprowadzać będą do naszych wnętrz ciepłą atmosferę a także miłe skojarzenia. Tego typu fotografie można jak najbardziej także zamieścić w kolarzu fotografii oprawionym w ramki z drewna.

Idąc śladem niezwykle romantycznego shabby chicku, mogą przykładowo to być ramki postarzane, które będą znakomicie pasowały do typowo kobiecego wystroju obfitującego w koronki, miękkie poduszki oraz pomalowane na biało, stylizowane meble. Przed nabyciem idealnego obrazu do salonu, należy przemyśleć czego właściwie oczekujemy. Jeśli nasze wnętrze ma mieć klimat artystyczny, musimy kupić jeden z innowacyjnych dzieł sztuki, które znajdziemy wokół odrealnionej abstrakcji.

Jeśli niesłychanie zależy nam na innowacyjnym stylu, z pewnością powinniśmy przemyśleć zakup obrazu szklanego. Z myślą o naszym pokoju dziennym, który jest miejscem spotkań rodziny a dodatkowo znajomych, raczej powinniśmy zakupić odpowiednie antyramy i samodzielnie stworzyć kolaże, które niesamowicie umilą czas spędzany w rodzinnym gronie oraz przywołają przyjemne wspomnienia.

Autor: obrazy nowoczesne do salonu